Допринос гимназијалаца у обиљежавању Дучићевог дана

Објављено: 10.04.2024.

У овогодишњој манифестацији „Дучићев дан“ матуранти Гимназије су својим учешћем допринијели посебној атмосфери у обиљежавању овог важног догађаја. Два одјељења четвртог разреда су са својим професорицама Весном Томић и Јеленом Мандрапом  присуствовали Свечаном отварању Дучићевог дана 5. априла у  скупштинској сали Града Требиња.

Сутрадан, на Тргу пјесника, одржан је колажни програм који су припремили матуранти Гимназије и ученици Музичке школе под називом „Дучићу с љубављу." Ученици – учесници програма су: Анђела Јоксимовић, Милица Макитан, Ведрана Бокун, Марија Кундачина и Стефан Милиша. У тридесетоминутном програму који су припремили гимназијалци, публика је могла чути и какву заоставштину је Дучић оставио свом милом Требињу.

Истог дана, у Народној библиотеци Требиње је промовисан зборник радова „Поезија и поетичка начела Лазе Костића“, а наши талентовани гимназијалци су поново узели учешће говорећи стихове славног пјесника – Јована Дучића.